نزدیک به 10 درصد زنان ایرانی معتاد هستند

نزدیک به 10 درصد زنان ایرانی معتاد هستند

زهرا بنیانیان، مشاور زنان دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، گفته است که نزدیک به ۱۰ درصد زنان ایرانی در شهرها معتادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این مقام دولتی ضمن اعلام این آمار اشاره کرد که بیشتر شمار زنان معتاد، در سنین ۲۰ تا ۳۶ سالگی قرار دارند و درصد معتادان زن نیز در شهرهای بزرگ در مقایسه با مناطق کوچک‌تر و روستاها بیشتر است.

 

هرچند که این مقام دولتی در همین گفت‌وگوی خود با خبرگزاری مهر، تایید کرده است که احتمال پنهان ماندن اعتیاد زنان در روستا‌ها یا شهرهای کوچک بیشتر است.

به گفته رحمانی فضلی ۷۵ درصد معتاد در ایران، دست‌کم مدرک دیپلم دارند و ۶۳ درصد آن‌ها هم متاهل هستند.

برپایه آمار اعلامی مشاور زنان دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، در سال ۱۳۹۰، شمار زنان معتاد در شهرها ۹.۷ درصد و در روستاها ۵.۴۱ درصد بوده است.

از سویی دیگر، عبدالرضا رحمانی فضلی، رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور هم هفته پیش گفته بود که یک میلیون و ۳۲۵ هزار معتاد در کشور وجود دارد که از این میان، روزی هشت تا ۹ نفر بر اثر استفاده از این مواد مخدر جان خود را از دست می‌دهند.

به گفته این مقام دولتی، با احتساب خانواده‌های معتادان، دست‌کم شش میلیون  نفر در ایران درگیر مسئله اعتیاد و مواد مخدر هستند.

این آمار رسمی و دولتی است و به باور بسیاری از کارشناسان، شمار واقعی معتادان و خانواده‌هایی که درگیر مسئله اعتیاد هستند، بسیار بیشتر است.

به گفته رحمانی فضلی ۷۵ درصد معتاد ایران، دست‌کم مدرک دیپلم دارند و ۶۳ درصد آن‌ها

You might observe that as EssayCoach do, other composing businesses aren’t working nearly as tricky to secure their clients. To begin with, enlisting expert help with writing doesn’t automatically indicate that the essay is going to be written with a third party from scratch. Writing essays and other academic papers could be hard for any sort of student. Any task must be carried out and we’re the people that are experienced in doing that sort of stuff. best essay writing service To be sure our essay writing service is way over the remainder we take all steps that are probable not just to exceed the expectations of everybody but also to live up to. The writers will take into consideration each to start with. Not everybody has to be a expert writer.

نیز متاهل هستند.

به باور بسیاری از کارشناسان مسائل اجتماعی، علاوه بر شمار بالای معتادان در ایران، شمار بالای افرادی که در ارتباط با جرایم مواد مخدر بازداشت و در زندان‌ها نگه داشته می‌شوند نیز نگران کننده است و خانواده‌های پرشماری را درگیر کرده است.

در ۲۲ دی‌ماه گذشته، بابک دین‌پرست٬ معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر ایران گفته بود که سالانه، ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار نفر در رابطه با جرایم مختلف مواد مخدر بازداشت می‌شوند.

 

نظر خود را با ما درمیان بگذارید.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.